събота, 28 март 2015 г.

Ибрахимович и компания взеха победата за Швеция срещу Молдова с 2-0

Швеция победи с 2:0 Молдова в гостуването си в Кишинев от 5-ия кръг на евроквалификациите в група "G".Шведите бяха по-добрият тим в хода на мача, но получиха и сериозна помощ от съперника, който на практика сам подари победата на жълтите от Швеция . Първото полувреме гостите имаха няколко добри възможности за гол, но Кисе Телин, Еркан Зенгин и Златан Ибрахимович не успяха да ги оползотворят.В началото на втората част вратарят на Молдова Илие Чебану изчисти лошо топката право към Златан Ибрахимович, който пък реагира светкавично и с глава наказа грешката на стража, като насочи топката в опразнената врата. В 84-ата минута скандинавците получиха дузпа за нарушение на Болохан срещу Форсберг, а отново Ибрата бе точен от бялата точка за 0:2. В края на мача гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Андреас Гранквист си изкара втори жълт следователно червен картон. Така Швеция 9 точки и остава на 2 място в групата. Молдова пък е на дъното на класирането с едва 1 спечелена точка до момента. Видео: